Čo si zbaliť do tábora

Na čo nezabudnúť a čo radšej nechať doma!

Čo si zabaliť do tábora

Čo si zbaliť !

Vzhľadom na charakter tábora odporúčame do kufra, batoha, či cestovnej tašky okrem iných vecí pribaliť aj nasledovné:

Na oblečenie: Krátke a dlhé nohavice, teplákovú súpravu, tričká, sveter, spodnú bielizeň a ponožky na každý deň, nepremokavú bundu alebo pršiplášť, počas horúčav je veľmi dôležitá čiapka, plavky, športovú obuv, letnú obuv, pevnú turistickú obuv, prípadne gumáky. Nezabúdajte, že rána môžu byť chladné preto odporúčame na to myslieť a pribaliť aj pár kúskov teplého oblečenia.

Ostatné dôležité veci: Uterák, mydlo, šampón, zubná kefka a pasta, karimatka, spací vak, vankúšik, deka, plechový hrnček, baterka (s novými batériami), opaľovací krém, repelent (nie sprej – býva na nich varovanie, aby ho nepoužívali deti!).

Na čo si dávať pozor? Nezabúdajte, že tábor sa síce koná v lete, ale noci a rána bývajú chladné. Preto vám odporúčame, aby ste deťom pribalili kvalitný spacák, aby deťom nebola zima.

Čo si so sebou nebrať

Drahé oblečenie, nožík, elektroniku, mobilné telefóny, šperky a iné cennosti, malovátka a parfémy. Na základe dlhoročných skúseností, sa nám opakovane potvrdzuje, že kazia táborovú atmosféru. Je zbytočné, aby malo zo sebou dieťa telefón či MP3 player, pretože ak sa im nepoškodí, tak sa vybijú baterky a nebudú ho môcť použiť tak či tak. Zo všetkého najviac je však škoda, pokiaľ dieťa namiesto krásneho indiánskeho večera plného gitarovej hudby a hviezd na oblohe počúva MP3 prehrávač a separuje sa od ostatného diania v tábore. Je to škoda pre dieťa, rodičov a aj organizátorov tohto jedinečného podujatia. Deti v tábore nebudú potrebovať žiadnu elektroniku a bola by škoda, keby sa im niečo cenné pokazilo a stratilo. Táborový telefón bude k dispozícii pre rodičov, aby kontaktovali svoje dieťa.

Peniaze a bufet

Peniaze: Odporúčaná suma, ktorú budete nechávať pre dieťa na bežné výdavky sa pohybuje od 10 do maximálne 40 EUR. Za tieto peniaze si deti môžu kúpiť drobný spotrebný tovar v táborovom bufete. Odporúčame deťom, aby si peniaze uložili u svojho teepee vedúceho alebo ich môžete odovzdať rovno vedúcim, ktorý preberajú deti, aby sa im nestratili. 

Táborový bufet: Táborisko bude mať vlastný táborový bufet, kde si deti môžu nakúpiť spotrebný tovar ako sú rôzne sladké, alebo slané dobroty. V bufete si však budú môcť kúpiť aj rôzne pamiatky na tábor a merch, ako napríklad indiánske tričká, alebo šatky a iné veci, ktoré si budú môcť následne nabatikovať.

Pokiaľ máte možnosť a chuť podporiť náš tábor, máme zopár nápadov na to, čo sa môže u nás zísť:

Na program v tábore nám určite pomôže:

– staré oblečenie, starú posteľnú bielizeň použiteľnú na program
– stavbu strašiakov, handričky na ručne práce, staré ihly, bavlnky nitky a podobne.
– Nepotrebný kancelársky papier, ceruzky, farbičky, lepidlo, staré propagačné perá – čokoľvek podobné nám pomôže zlepšiť naše kreácie na aktivite “Ručné Práce”.
– Staré mužské košele – vyrábame z nich indiánske košele pre celý tábor a stala sa u nás z toho už táborová tradícia a všetci nosíme ozdobené rozfranforcované košele 
– Biele tričko, alebo látku – na batikovanie.
– Staré nevyužité športové vybavenie – lopty, pálky, spoločenské hry – ak máte doma v skrini či pivnici bedminton zo sedemdesiatych rokov, určite prišiel jeho indiánsky čas. Mnoho krát nás rodičia obdarujú rôznymi starými loptami a všetkým možným čo doma nájdu.
– Staré taniere, príbory, hrnčeky, hrniec – v našom tábore máme skoro každý tanier iný a je to veľmi pekná a zaujímavá kolekcia. Okrem toho že naše gramblavé indiánske ručičky pravidelne posielajú toto vybavenie k “Veľkému Duchovi” a teda musíme taniere stále zháňať a kupovať, riady sa zídu na takmer každej aktivite ako varenie v prírode, čajovňa, ručné práce a podobne!

Za všetky dary vopred veľmi pekne ĎAKUJEME!!! V prípade akýchkoľvek otázok nás prosím neváhajte kontaktovať!