Na čo myslieť pred odchodom

Táborový telefón:

0949 011 022

Pri príchode k autobusu, alebo priamo do tábora budeme od vás potrebovať vyhlásenie rodiča a lekára o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa (podpísané rodičom alebo zodpovednou osobou najneskôr jeden deň pred nástupom do tábora a ošetrujúcim lekárom najskôr jeden mesiac pred nástupom do tábora, v zmysle vyhlášky MZSR 526/2007) a neoverenú fotokópiu Zdravotného preukazu dieťaťa. V prípade potreby, Vami popísané (vytlačené na A4) zdravotné problémy, lieky, užívanie a iné potencionálne zdravotné riziká. Link na zdravotné prehlásenie, nájdete tu.

Doprava

CK Boomerang poskytuje do všetkých svojich táborov aj dopravu autobusom priamo do tábora a len za 28 € obojsmerne.

Bratislava

V Bratislave je plánový zraz o 14:30 v deň odchodu. Stretneme sa na parkovisku pri obchodnom dome IKEA sektor D. Autobus bude označený ceduľkou CK Boomerang. Ak ste za dopravu nezaplatili cez účet, prosíme Vás aby ste ho uhradili vodičovi priamo na mieste.

Košice

V Košiciach je plánovaný zraz o 13:00 pred obchodným domom NAY Elektrodom na Trolejbusovej ulici. Ak ste za dopravu nezaplatili cez účet, prosíme Vás aby ste ho uhradili vodičovi priamo na mieste.

Deň príchodu do tábora

Tábor začína o 17:00 hod. Deti sa po príchode do tábora začínajú stravovať večerou, ktorá je o 19.00 hod. Prosíme rodičov, aby deťom pribalili jedlo, ktoré im vystačí v príchodový deň do tejto hodiny. Nemusíte pribaľovať priveľa jedla. Jedlo, hlavne potraviny so zárukou, ktoré deti nezjedia do tejto hodiny budeme kontrolovať a likvidovať. Je to postup v súlade s vyhláškou o organizovaní tábora.

Prvá noc

Aklimatizácia: Deti môžu prvý deň cítiť určitú neistotu zo zmeny prostredia a z nových detí. Niektoré deti môžu mať problém prvú noc zaspať, alebo sa ráno zobudiť a to kvôli vzrušeniu z takéhoto pobytu. Môže sa stať, že nebudú hneď prvý deň vedieť čo si o tom myslieť, prípadne sa budú cítiť mierne diskomfortne a môže sa stať, že Vám zavolajú a budú žiadať o návrat domov.

Je veľmi dôležité to brať s odstupom a rezervou a nechať pôsobiť našich vedúcich a vôbec celé prostredie, nechať deťom trochu času na aklimatizáciu. Deti si obyčajne hneď na ďalší deň zvyknú, čomu prispieva individuálny prístup našich vedúcich.

Kontakt s dieťaťom

Prosíme všetkých rodičov aby obmedzili hovory na max. 3 minúty a netelefonovali deťom každý deň, pretože telefonáty môžu nabúravať deťom náladu a spôsobovať smútok za domovom. Odporúčame všetkým využiť táborovú poštu a poslať deťom dopis na tabor@campnatur.sk. Email následne deťom vytlačíme a požiadame ich aby vám odpísali. Dopis odfotíme a pošleme vám mms, alebo email. Je to omnoho krajšia a veselšia forma komunikácie a umocní zážitok z tábora aj pre rodičov.

 

Zdravotník

V tábore je počas všetkých turnusov k dispozícii zdravotník s potrebnou kvalifikáciou. Zdravotník má na starosti dodržiavanie hygienických predpisov v kuchyni, na toaletách, v umyvárni a v prípade potreby má na starosti karanténne stany.

Návštevy

Rodičov žiadame aby dodržali čas návštevy od 07.00 do 20.00 hod. s možnosťou individuálneho výletu s dieťaťom, aj mimo programu a miesta tábora. Návšteva musí byť realizovaná rodičom dieťaťa a v prípade iných osôb potrebujeme súhlas od rodičov.

Telefonický kontakt

Volať môžete deťom počas tábora na táborový telefón 0940 177 025 . Najlepší čas pre hovor je počas večere a večerného programu, kedy je vždy celý tábor spolu.