O nás

Táboríme v típí od roku 1995!

Detský tábor NPDL

 „Na Prérie a Do Lesov!“

Náš indiánsky tábor je o pozitívnom zážitku z pobytu v prírode, o poznaní zvierat, rastlín, stromov o poznaní jednoduchého táborenia v lone slovenskej prírody. Je o návrate ľudí k prírode, základným princípom žitia – „Ži a nechaj žiť“, o  poznaní ako tieto dary využívať a chrániť.

Náš tábor je však tak isto aj o poznávaní samého seba, svojich schopností, zručností a objavovaní nových talentov a krás života! Je o indiánskych príbehoch, zvykoch a živote v divočine.

Náš tábor je rustikálny a staromódny. Nie je v ňom elektrika a všetci účastníci sú ubytovaní v indiánskych teepee. Deti spia v spacákoch a jedia v drevenej jedálni. Kto však objaví krásu takéhoto táborenia v prírode, ťažko sa ho niekedy vzdá. Všetci vždy odchádzame z tábora plní elánu a zážitkov z táborového života a hier!

V našom tábore každý deň otvárame táborové aktivity a deti si môžu každý deň vybrať na ktorú aktivitu pôjdu. Takto sa náš tábor stáva pre každého táborníka jedinečným a každý si môže užiť to, čo ho najviac baví, ktorý kolektív alebo vedúci sa mu najviac páči. Všetky aktivity sú ladené pre dané vekové kategórie, náročnosť a zručnosť táborníkov. Každý turnus prežívame táborový príbeh – celotáborovú hru, ktorá nás vedie táborovým životom a končí veľkým slávnostným snemom.

Celý tábor je rozdelený do šiestich rodov. Najmenšie deti spolu tvoria rod Korytnačiek. Staršie deti sú spolu v rode Medveďov a najstaršie v rode Orlov. Inštruktori tvoria rod Bobrov. Vedúci sú Vlci a všetky táborové návštevy tvoria rod Líšok.

Tábora sa môžu zúčastniť deti i dospelí. Pre deti je odporúčanou hranicou vek 6 rokov. Deti, ktoré majú od 15 do 17 rokov, sa môžu tábora zúčastniť ako IVZ – inštruktori v zácviku. Inštruktori pomáhajú táborovým vedúcim organizovať a vykonávať táborové aktivity. Vedúcim môže byť každý dospelý, ktorý prejde prípravou a výberom vykonávaným hlavnými vedúcimi tábora.

Indiánska kultúra – indiánske príbehy, zvyky a mytológia má čo povedať každému človeku v každom veku. Je to prirodný a človeku prirodzený pohľad na život a na všetko vôkol nás. Je to prístup k životu v prírode, ktorý nám tak chýba a nedá sa nájsť v meste na ulici. Snažíme sa ho deťom a mladým ľuďom priblížiť takouto jedinečnou formou – rustikálnym táborením uprostred divočiny.

Veríme, že sa nám podarí aj Vás pritiahnuť do nášho stredu, k nášmu ohňu, aby ste si mohli aj vy vychutnať jedinečný zážitok z táborenia uprostred krásnych lesov a prérie!