Pre vedúcich

Pridaj sa do kmeňa vlkov!

Chceš sa stať rozprávkovým hrdinom? Staň sa vedúcim v tábore!

Sme veľmi radi, že ste si vybrali práve náš tábor, a že spolu s nami chcete aj vy zažiť ďalšie letné indiánske dobrodružstvo „Na prérie a do lesov!“. Byť vedúcim v stanovom indiánskom tábore je úžasná skúsenosť, pretože priateľstvá, ktoré vznikajú u nás na prérii, sú v mnohom odlišné ako za bežných okolností.

Pokiaľ s niekým táboríte v divočine, ste odkázaný jeden na druhého a na silu kolektívu, ktorý ako jeden celok prekonáva nástrahy prírody, počasia, ale aj každodenných táborových úloh. Pokiaľ s niekým zdieľate radosti a strasti takéhoto pobytu, nikdy na svojich spolu-vedúcich nezabudnete! Byť vedúcim v našom tábore je jedinečná zábava, ale aj obrovská zodpovednosť. V bežnom tábore má na starosti jeden vedúci minimálne 10 – 12 detí a v niektorých aj dvakrát toľko. U nás pripadá na jedného vedúceho maximálne 6 detí. Je to preto, že v našom tábore sa vedúci musí skutočne stať veľkým bratom alebo veľkou sestrou našich detí.

Táborenie v divočine môže od vedúceho vyžadovať zručnosti a ochotu, o ktorú Vás nikde inde nepožiadajú. Či už je to založiť dobrý ohník v típí alebo podniknúť nočný výlet na WC spolu so skupinkou bojazlivých Korytnačiek (táborový rod najmenších detí). Zážitok z nášho tábora je jedinečný a veľakrát naši vedúci priznali, ako veľmi ich zmenil ale hlavne naplnil. Služba je jedným z ušľachtilých cieľov človeka. Služba deťom a mladším bratom a sestrám je nesmierne krásny a naplňujúci pocit, ktorý sa násobí uprostred krás našej prérie, našej Slovenskej divočiny. Uchádzači na vedúcich v našom tábore musia byť veselí a pozitívni mladí ľudia, nadšenci a fanúšikovia pobytu v prírode, ale hlavne detí! Je dobré, ak už majú skúsenosti s aktivitami ako narábanie sekerkou, nožíkom, zakladaním ohňa a iných táborníckych zručností. Tiež je dôležité, aby mali blízko k jednej z našich táborových aktivít, aby mohli v tábore na seba prevziať zodpovednosť za vedenie dotyčnej aktivity.

Ak po prečítaní tohto textu rozmýšľate, či nám napísať alebo nie, tak nerozmýšľajte sami, ale dajte nám o sebe vedieť prostredníctvom kontaktného formulára. Môžeme Vám rýchlo poradiť, či by bol náš tábor vhodný aj pre Vás. Ak myslíte, že áno, stačí vyplniť online prihlášku.

Veľmi radi Vás uvítame aj na nezáväzný pohovor a dodatočné informácie. Podľa vašej prihlášky budeme z uchádzačov vyberať potrebný počet vedúcich a hneď každého informovať o našom výbere. Uchádzač musí byť plnoletý. Každý vedúci sa môže, ale aj nemusí, zúčastniť všetkých turnusov. Čím skôr sa prihlásite, tým skôr Vám budeme vedieť ponúknuť miesto v tábore.
Za prácu v našom tábore ponúkame aj finančnú odmenu, napriek tomu zvykneme hovoriť, že to nie je práca za peniaze, ale z nadšenia. O výške odmeny a ďalších informáciách na toto leto, sa môžete informovať telefonicky v našej kancelárii.
(ubytovanie a strava je samozrejme zabezpečená a nie je súčasťou odmeny).

Momentálne hľadáme:

Vedúci/animátor

Staň sa vedúcim malej skupinky detí, ich veľkým bratom, alebo sestrou. Preži s nimi život v tábore, ktorý vás naplní zážikami a spojí putom priateľstva. Nečakané udalosti, humor a zábava Ťa neminie! 

Zdravotník

Hľadáme zdravotníkov s potrebnou kvalifikáciou – zdravotný asistent, záchranár, alebo študent min. 3 ročníka medicíny. V tábore budete ošetrovať drobné poranenia, podávať lieky a komunikovať s  deťmi a rodičmi.

Technický vedúci

Ak máš vodičský preukaz a si technicky zdatný/á hľadáme práve teba, Kamoša ktorý sa stará o dovoz stravy (nutný vodičský preukaz), pomáha s drobnými opravami v tábore a so zabezpečením normálneho chodu táboriska. Vo voľnom čase sa zúčastňuje táborových hier a táborového života.

Jazdecký inštruktor

Hľadáme koniarov a koniarky. Ak je táto činnosť vásmu srdcu blízka a chcete stráviť leto na “prérii” so super partiou dajte nám o sebe vedieť. Je nutné vedieť jazdiť na koni a byť schopný túto činnosť naučiť daľších ľudí. Pre viac informácií nás prosím kontaktujte.

Stránka pre vedúcich:

NPDL VLCI….