Táborové aktivity

Každý deň si deti môžu vybrať čo ich baví!

Táborové Aktivity

Čo môžete zažiť na aktivitách nášho detského letného tábora „Na prérie a do lesov!“?

Ručné práce

Aktivita ručné práce je jedna z najväčších a najobľúbenejších v našom tábore. Počas horúcich dní, ale aj za dažďa môžu malí indiáni sedieť v chládku a vyrábať si rôzne ozdoby, ako sú náramky priateľstva, náhrdelníky, lapače snov, wakany či wampumy. Ďalej rôzne indiánske pomôcky ako vejáre na oheň, lyžičky, kapsičky, bederné rúšky a iné podobné výrobky z bavlniek, handričiek a všakovakého lesného materiálu! Vrcholom tejto aktivity je batikovanie, kde si môžete zafarbiť svoje indiánske oblečenie, ale napríklad aj táborové tričko.

Kreslenie

Kresliť sa dá po všetkom. Dreve, kameňoch a aj na telo. Ale pomaľovať môžeme aj totem, alebo vyrobiť indiánsky komix!! Tak zoberte uhlík a pastelku, a pridajte sa medzi našich táborových umelcov!

Šport

Máte radi pohyb na čerstvom vzduchu? Radi beháte a hráte hry? Presne pre Vás je aktivita šport. Vyskúšajte tradičné športy, alebo aj originálne indiánske hry.. Zahrajte si napríklad obľúbený futbal alebo volejbal, môžete však vyskúšať aj športy, ktoré zažijete len na indiánskom tábore, ako napríklad lakros alebo ringo. 

Divadlo

Na aktivite divadlo sa stanete súčasťou skupinky hercov, spisovateľov, scénografov, kostymérov a režisérov, ktorí počas každého turnusu pripravia jedno veľké vystúpenie na veľkom sneme, a jednu malú inscenáciu v strede tábora. Každý môže byť hercom, či spolutvorcom celého podujatia. Staňte sa aj vy slávnym na „doskách čo znamenajú svet (prériu :D)!“

Streľba

V našom tábore si už tradične môžete zastrieľať zo vzduchoviek a lukov. Naučíte sa ako správne držať luk či vzduchovku, ako mieriť a aj to, ako správne pri streľbe dýchať. Navyše sa môžete tešiť aj na rôzne výzvy a súťaže, ktoré si pre vás pripravia naši vedúci. Našich najlepších, ale aj najvytrvalejších streľcov čaká odmena v podobe wampumu a tých najšikovnejších v podobe indiánskeho pierka.

Turistika

Pripravení na objavovanie tajuplných krás okolia nášho tábora? Chcete ísť smerom na juh na Krahule a Havraniu skalu alebo sa vydáme smerom na východ na salaš v Turčeku alebo na západ smerom na Kremnické bane alebo na sever do lesov ku železnici? Možností je veľa a je len na vás a vedúcom, kde sa vydáte a čo nového objavíte. A nezabudnite priniesť správy z osady osady bieleho muža, ak sa náhodou vydáte tým smerom.

Bushcraft -Lesná Múdrosť 

Chcete poznať všetky stromy, bylinky, spraviť si herbár a vedieť čo sa dá v lese zjesť a čo nie? Chcete vedieť čítať stopy zvierat, spoznať kde má líška noru? Alebo podvečer zazrieť na lúke srnky a zajace? Potom je aktivita Lesná múdrosť presne pre vás!

Na aktivite Lesná múdrosť sa vyberieme do okolia tábora, presliedime okolité lesy a lúky, naučíme sa ako sa v lese správať a odhalíme všetky krásne zvieratká, stromy a bylinky žijúce naokolo. A keď bude v noci pekne, vyberieme sa prespať pod holé nebo, len tak niekde na lúku „pod širák“!

Bushcraft – Prežitie 

Ako si spraviť v lese prístrešok alebo bunker, v ktorom sa dá prespať? Ako vyrobiť oštep či luk? Naučíme Vás ako narábať s nožom, sekerkou, ako zapáliť oheň na jednu zápalku, a ako nájsť niečo proti hladu a smädu! Toto všetko, a ešte viac budeme robiť na aktivite prežitie. Budeme vyrábať indiánske sedačky, rohože alebo luky, mlaty, oštepy a iné zbrane. Budeme sa učiť plaziť a plížiť nečujne po lese, pripravíme „pasce na medveďa“, ale aj na skautíkov z vedľajšieho tábora, ktorí nám budú chcieť ukradnúť naše vlajky! Howgh!

Čajovňa

V priestoroch našej indiánskej čajovne sa spoznávajú, sušia a ochutnávajú všetky možné prérijné čaje, ale aj sa varí na ohni, pripravujú sa grilovačky, vyrábajú ražne, alebo sa len tak rozvaľuje, popíja dobrý čajík a čítajú sa indiánske rozprávky. Na aktivite čajovňa sa naučíte tiež ako uvádzať znalosti z prežitia do praxe. Napríklad viete ako od seba odlíšiť liečivé bylinky od tých ktoré vám môžu uškodiť? Presne toto a mnoho iného sa naučíte pod vedením našich skúsených vedúcich. 

Hudba

Ak máte hudobný nástroj, ktorý sa dá doniesť do tábora a nebojíte sa,že sa poškodí, budeme veľmi radi ak tak urobíte a doplníte náš táborový orchester, alebo prípadne založíte vlastné hudobné teleso, či prérijnú kapelu! Ak nemáte, stačia Vám hlasiFKY, a pustíme sa do hrania a spevu, nech okolitéééé hory vediaááá, kto je tu sopráán a barytóon!!!

 

Kone

Na aktivite Kone budete mať možnosť previezť sa na koníku po tábore, naučiť sa ako sa o koníky postarať, ako ich očistiť, učesať, nakŕmiť a vôbec všetko okolo nich. Kone sú už našou neodlúčiteľnou súčasťou prérie. Naši šikovní koniari sa starajú o to, aby koníky mali pohodu v tábore, zároveň sa starajú o to, aby tí, čo majú zaplatené jazdecké hodiny, boli s koníkmi čo najviac. Aktivita kone je určená pre všetkých milovníkov koní a jazdectva. Tak neváhajte a pridajte sa na aktivitu Kone.